Оформлення закордонного паспорта | Jure
 EXMO affiliate program

Оформлення закордонного паспорта

Куди звертатися для оформлення закордонного паспорта? Які документи необхідно подавати? Скільки буде коштувати оформлення та скільки воно займе часу? На які моменти необхідно звернути увагу, оформляючи закордонний паспорт?

Відповідь:

Більшість людей зазвичай звертаються в різного роду агентств, для того, що б ті їм оформили паспорт для закордонних поїздок. Це варіант, але він надзвичайно нераціональний. Багато хто думає, що це збільшить імовірність отримання паспорта і що у фірми там «зв’язки». Це абсолютний нонсенс. Оформлення закордонного паспорта через фірму вам обійдеться в рази дорожче, ніж самостійно (близько 700-900 гривень, проти 170 офіційних). Та й віддавати копії та оригінали своїх документів незрозуміло кому не варто, тоді як за допомогою них можна оформити кредит на ваше ім’я. Оформляти закордонний паспорт необхідно самостійно.

Оформленням закордонних паспортів в Україні займається Державна Міграційна Служба (далі – ДМС). Бажано звернутися до територіального відділення ДМС за місцем вашої прописки, але за законодавством ви маєте право оформити закордонний паспорт у будь-якому відділенні, не залежно від прописки та місця проживання. Знайти необхідне територіальне відділення можна на офіційному сайті Державної Міграційної Служби України.

Документи для оформлення закордонного паспорта

Для оформлення закордонного паспорта подаються наступні документи:

  • паспорт громадянина України (оригінал та дві копії усіх сторінок, на яких є відмітки);
  • довідка про присвоєння індивідуального номера платника податків (в народі – ідентифікаційний код) та одна копія;
  • оригінал та копію закордонного паспорту, якщо такий вже є.

Отримувати довідку про несудимість не потрібно! Цим буде займатися ДМС, максимум вам необхідно буде написати заяву – дозвіл на запит з їх боку, хоча законодавством взагалі не передбачено подання такої довідки для оформлення закордонного паспорта.

З 05.12.2013р. більше немає потреби чоловікам призовного віку подавати довідки з військоматів. Відповідні зміни були внесені до Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”.

Ціни на оформлення закордонного паспорта

В ДМС вам, швидше за все, дадуть купу папірців з номерами рахунків, які необхідно оплатити. Сумарно це обійдеться вам від 320 до 700 гривень. Але більшість з цих оплат (такі як “інформаційні послуги”, “страхування” тощо) не більше ніж спроба витягти побільше грошей з довірливих громадян. Адже на офіційних ресурсах МВД про такі послуги не сказано ні слова, тому сміливо можна викинути все зайве та оплатити лише 170грн. Звісно, більшість співробітників ДМС будуть обурюватися, можливо навіть шантажувати вас, проте можна сміливо відстоювати свою позицію. Вартість закордонного паспорта в Україні – 170 гривень і ні копійки більше. Усі працівники ДМС такі ж люди, як і ви. Їм наказали – вони дають вам рахунки. Тріпати нерви ніхто з вами не захоче, тож частіше за все ніхто не буде вимагати оплату інших квитанцій. Адже якщо людині дали 5, а оплатила вона тільки потрібні 2-3, то вона або сама добре підкована в законах, або має гарного адвоката. Та й на скаргу в корупційний відділ ніхто не хоче нарватися. Тому сміливо йдіть лише з тими квитанціями, які вимагає чинне і єдине законодавство України. У разі якщо вашу заяву відмовляються приймати – ведіть себе спокійно, не сваріться. Просто поясніть, що дивилися на офіційному сайті МВС і там були вказані лише ці платежі. Вимагайте письмової відмови в прийнятті вашої заяви.

Для того, що б оформити терміновий закордонний паспорт, потрібні ті ж самі документи, і процедура аналогічна, з тією лише різницею, що вам доведеться заплатити трохи більше. Послуга швидкого оформлення офіційна, точно так же оплачується офіційно в банку. Ніякої реакції на натяки співробітників ДМС про те, що вони можуть «прискорити» оформлення. Термінове оформлення закордонного паспорта – це в термін до 10 днів. У такому випадку ціна збільшиться приблизно вдвічі.

Оплата та процедура подання документів

Оплату квитанцій можна здійснити у відділенні будь-якого банку.

Після оплати приходимо в ДМС в години прийому. Там вас сфотографують, заберуть документи і скажуть прийти через 30 днів. Саме через місяць ви отримаєте на руки довгоочікувану книжечку – закордонний паспорт!

Моменти, на які необхідно звернути увагу

1. В законі чітко прописано, що паспорт виготовляється в строки до 30 календарних днів, або до 10 рабочих днів при терміновому оформленні. Зверніть увагу на слово “до”, адже паспорт частіше за все виготовляється та прибуває у відділення ДМС раніше.

2. Тепер дізнатися про готовність паспорта можна онлайн. Достатньо зайти на сайт http://center-person.gov.ua, ввести там свій ІПН та захисний код. Якщо на сайті буде вказано, що ваш паспорт вже відвантажено, можна сміливо йти до ДМС та вимагати його видачу. У разі незгоди телефонуйте на гарячу лінію.

3. Іноді співробітники ДМС можуть казати, що бланків немає і їх можна привезти з іншого відділення за “подяку”. Це нісенітниці, вимагайте в такому випадку письмову відмову або телефонуйте на гарячу лінію.

4. Що робити якщо вийшла заміж і змінила прізвище? Є різні думки з цього приводу. Теоретично закордонний паспорт на дівоче прізвище стає недійсним, з іншої сторони, якщо не показувати український паспорт, то питань в митників і за кордоном не повинно б було виникнути. Але краще все ж виготовити новий паспорт на нове прізвище.

5. Закордонний паспорт не обмінюють і не продовжують, оформляється новий паспорт, старий здається при отриманні нового.

6. Гаряча лінія ДМС України та гарячі лінії територіальних органів ДМС вказані на офіційному сайті.

Ви можете пропустити чітання запису та залишити коментар. Розміщення посилань заборонено.



Залишити коментар

Ви повинні увійти, щоб мати можливість залишати коментарі.